Toimitsijat ja tehtävät

Kansallisten 2019 suunnitelma



Paikka:

            Orimattila     Olympiavoittajantie 129c

            Lähtö:  Penkan päässä

            Maali:  Ajanottokopin vieressä

            Numeroiden jako: Kahviosta, mökki stadionilla

            Palkintojen jako: Hiihtomajan vieressä.

Toimitsijapysäköinti: ensisijaisesti Osun majan ympärillä.

Aikataulu:

            Kilpailukanslia auki     9:00

            Kohdistus                    10:00 – 10:45

Ensimmäinen lähtö        11:00

Palkintojen jako: heti kilpailun päätyttyä

Tulokset+ajanotto:

            Sähköinen ajanotto

            Tulokset heti kilpailujen jälkeen tulosteina ilmoitustaululle

            Täydet tulokset nettiin 26.1. aikana

Kilpailun henkilökunta:

            Kilpailun johtaja       Juha Rantala             1

                                   

            TD                  Tarmo Napari                       1

            Ammunnan Johtaja Arto Nuuttila             1

            Asetarkastus  Mikko Niskanen                    1

            Kuulutus                    Alpo Kumpulainen               1                                 

            Kisakanslia,                           Paikalla 9:00

                        4 hlöä

                        Marika Nevalainen

                        Aada Sipiläinen

                     

            Grilli   Sami Kotinurmi

                

                       

            Lähtö 2 hlöä                          Paikalla 10:00

                        Matti Heikkilä ja Arto Lappalainen

                        

       Maali  6 hlöä              Paikalla 8:30 - 9:00

                        Käsiaika                                 2

                          Juha Sipiläinen

                          Jussi Kilpinen

                        Sähköaika                              2

                          Jarmo Vilo

                          Arttu Munukka                    

                        Sakkokone Erja Pakkala                    1

                        Sakkonen kirjaaja Heli Ketonen         1

                        Supervisor Pekka Mettälä     1

                         

            Maali: Mehu + turvatarkastus                     2

                        Mikko Niskanen

                        Hanna Heikkinen

  Pysäköinti      Eero Alestalo / Esko Eskola järjestysmies. 2

                                    Paikalla 9:00             

           Ensiapu          Olli Vuori

           

            Penkkahenkilökunta                         Paikalla 9:45 -  10:00

                        Arto Jääskeläinen Penkka vastaava / vara ammunnan johtaja

                        Rauno Saarinen

                        Petri Ketonen  ( katsoo Juuson kisan )

                        Markku Nikula            ( toinen radion kanssa )

                        Seppo Nurminen

                        Marko Hyvärinen        ( katsoo Annin kisan )

                        Kari Komi

                        Tiina Vuorinen

                        Simo Kuoppamäki

                        Jarkko Juures

                        Tuomo Wirman

                        Kalle Koskinen

                        Harri Mattila

                        Hannu Laiho

                        Anneli Laine

                        Teemu Lammi



                        Tauno Backman, hylsyjen harjaus



           

Lähetit  Jonna ja Jussi Ketonen                                   



Ratavahdit / kierroslaskenta                         

                        Ei käytetä



           



Omien urheilijoiden ohjaus, Ohjauksen jälkeen PENKALLE vaihtomiehiksi



            Juha Rantala

            Marko Hyvärinen

                       

Palkintojen jaon aikaan pitää kilpailukansliassa olla aseenkantoluvallinen henkilö, joka antaa patruunapalkinnot. Palkintopatruunat annetaan palkintokuponkia ja voimassaolevaa aseenkantolupaa vastaan.



Patruunoiden jako kisakansliassa