Jymylle hyvää menestystä avoimista pm-halleista!

3/18/2019

Jymyläisiä oli kisaamassa avoimissa pm-halleissa, sekä Flying Finn hallitonneissa Pajulahdessa 17.3. Alla kisojen tuloksia!

Kuvassa vas: Isla Rehn, Saana Nieminen, Sofia Puolakanaho, Nea Rehn ja Åsa Rehn
Kuvassa vas: Isla Rehn, Saana Nieminen, Sofia Puolakanaho, Nea Rehn ja Åsa Rehn

Su 17.3. Avoimet pm-hallit ja hallitonnit, Pajulahti

P15 60 m
1.Eliel MulariKarhulan Katajaiset8,05
2.Luukas KemppainenJoutsan Pommi8,09
3.Veikko SundbergKarhulan Katajaiset8,36
4.Jim HerleviOrimattilan Jymy8,43
5.Miska JohanssonHeinolan Isku8,57
6.Onni RustholkarhuLahden Ahkera8,80
7.Atte TuominenLahden Ahkera9,00
P13 60 m
1.Matias SalminenLahden Ahkera8,66
2.Teemu RantalainenHeinolan Isku8,67
3.Aaro KivilevoOrimattilan Jymy8,84
4.Onni Kaplasei seuraa (Lahti)9,41
5.Eelis HynninenHartolan Voima10,11
P13 Korkeus
1.Samuel PasanenLahden Ahkera1,45
2.Aaro KivilevoOrimattilan Jymy1,37
3.Eelis HynninenHartolan Voima1,20
P11 1000 m
1.Elias KemppainenNastolan Naseva3.38,61
2.Timo KivikangasOrimattilan Jymy3.41,17
3.Juho TaavilaNastolan Naseva3.41,38
P11Pituus
1.Verneri MarttilaLahden Ahkera4,25
2,Kalle KarimäkiLahden Ahkera4,19
3.Juho TaavilaNastolan Naseva4,01
4.Mikael SalminenLahden Ahkera3,85
5.Timo KivikangasOrimattilan Jymy3,68
P11 Kuula
1.Juho TaavilaNastolan Naseva8,14
2.Mikael SalminenLahden Ahkera6,05
3.Timo KivikangasOrimattilan Jymy5,68
4.Verneri MarttilaLahden Ahkera5,01
P10 60 m
1.Rasmus RautavirtaLahden Ahkera9,58
2.Oskari SyvärantaLahden Ahkera9,65
3.Eric RinneLahden Ahkera10,15
4.Casper PenttiläLahden Ahkera10,23
5.Leo RajaniemiLahden Ahkera10,52
6.Ville KivikangasOrimattilan Jymy11,82
P10 1000 m
1.Niilo KemppainenNastolan Naseva3.31,02
2.Leo RajaniemiLahden Ahkera3.45,22
3.Eric RinneLahden Ahkera3.46,39
4.Casper PenttiläLahden Ahkera3.59,80
5.Ville KivikangasOrimattilan Jymy4.29,77
P10 Pituus
1.Rasmus RautavirtaLahden Ahkera3,81
2.Oskari SyvärantaLahden Ahkera3,77
3.Eric RinneLahden Ahkera3,59
4.Casper PenttiläLahden Ahkera3,35
5.Ville KivikangasOrimattilan Jymy2,91
6.Oliver OjalainenLahden Ahkera2,87
P10 Kuula
1.Rasmus RautavirtaLahden Ahkera5,79
2.Leo RajaniemiLahden Ahkera5,74
3.Ville KivikangasOrimattilan Jymy5,40
4.Eric RinneLahden Ahkera4,89
T15 60 m
1.Ilona SaarikunnasLahden Ahkera8,29
2.Anniina HaapalaJoutsan Pommi8,36
3.Jenna TaskinenMäntsälän Urheilijat8,52
4.Ella HaapasaloLahden Ahkera8,62
5.Amanda RontuKeravan Urheilijat8,73
6.Nea Rehn Orimattilan Jymy8,96
7.Noora LaitilaKeravan Urheilijat9,14
8.Saana NieminenOrimattilan Jymy9,33
9.Viivi KupiainenHartolan Voima9,66
T13 60 m
1.Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera8,52
2.Sofia PuolakanahoOrimattilan Jymy8,53
3.Sara AhlforsHelsingfors IFK8,77
4.Vilja HautaniemiLahden Ahkera8,85
5.Moona YlitaloNastolan Naseva9,06
6.Alexandra VilanderLahden Ahkera9,22
7.Alisa RauhamaaLahden Ahkera9,47
T12 60 m
1.Jenni VäänänenLahden Ahkera8,72
2.Åsa RehnOrimattilan Jymy8,76
3.Emmi PiispanenNastolan Naseva9,00
4,Ella PohjansaroHelsingfors IFK9,17
5.Celina SalonenNastolan Naseva9,37
6.Neea TaskinenMäntsälän Urheilijat9,47
7.Sara RajaniemiLahden Ahkera9,95
T11 Pituus
1.Olivia OllikkaLahden Ahkera4,09
2.Olga RiikonenLahden Ahkera4,02
3.Vilma RyyttyLahden Ahkera3,90
4.Eerika NieminenJanakkalan Jana3,90
5.Hilla TuominenLahden Ahkera3,85
6.Piitu TourunenLahden Ahkera3,80
7.Tanja MuotkaOrimattilan Jymy3,61
8.Aino SeppäläNastolan Naseva3,53
9.Helmi PekkoArtjärven Ahjo3,48
10.Tessa HöglundLahden Ahkera3,29
T11 Kuula
1.Kiira JohanssonHeinolan Isku7,70
2.Piitu TourunenLahden Ahkera7,07
3.Vilma RyyttyLahden Ahkera6,84
4.Tanja MuotkaOrimattilan Jymy6,79
5.Helmi PekkoArtjärven Ahjo6,26
6.Eerika NieminenJanakkalan Jana6,26
7.Olga RiikonenLahden Ahkera5,90
8.Hilla TuominenLahden Ahkera5,79
T10 60 m
1.Minda PakolaNastolan Naseva9,67
2.Milja VälläriToijalan Vauhti9,96
3.Isla RehnOrimattilan Jymy10,03
4.Iida SalonenLahden Ahkera10,22
5.Iita AlankoHeinolan Isku10,29
6.Olivia MillerHartolan Voima10,37
7.Natalia OsowskaToijalan Vauhti10,48
8.Laura PöyliArtjärven Ahjo10,66
9.Elisa RantalainenHeinolan Isku10,66
10.Aino AlankoHeinolan Isku10,79
11.Vilma SaloHartolan Voima11,16
12.Sofia KaarnakoskiLahden Ahkera11,34
13.Emma PenttiläLahden Ahkera11,68
T9 40 m 
1.Eevi HautaniemiLahden Ahkera7,04
2.Janette TarkiainenHeinolan Isku7,13
3.Eevi PohjansaroHelsingfors IFK7,51
4.Melina NieminenJanakkalan Jana7,54
5.Sonja MuotkaOrimattilan Jymy7,56
6.Hilda Marttila(Lahti)7,59
7.Veera HermunenKouvolan Urheilijat7,72
8.Iisa TuominenLahden Ahkera7,81
9.Hertta-Liina TuominenLahden Ahkera7,89
10.Nanna LehtilampiLahden Ahkera8,05
11.Lahja PekkoArtjärven Ahjo8,06
12.Linnea SimolaArtjärven Ahjo8,11
T9 Pituus
1.Janette TarkiainenHeinolan Isku3,43
2.Eevi HautaniemiLahden Ahkera3,25
3.Hilda Marttila(Lahti)3,04
4.Iisa TuominenLahden Ahkera2,96
5.Eevi PohjansaroHelsingfors IFK2,85
6.Veera HermunenKouvolan Urheilijat2,85
7.Sonja MuotkaOrimattilan Jymy2,78
8.Lahja PekkoArtjärven Ahjo2,74
9.Hertta-Liina TuominenLahden Ahkera2,71
10.Linnea SimolaArtjärven Ahjo2,67